למה טוב שטראמפ נבחר? / עידו הרמל

ביום בו הודיעו על זכייתו של המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ פתחתי דיון בקבוצת הוואטספ המשפחתית על הצד החיובי שבבחירתו.
עכשיו, אנסה להסביר לכם למה לדעתי טוב שטראמפ ניצח ולמה הייתי בעדו לכל אורך הקמפיין.

ראשית, הייתי בעדו מכיוון שהוא הבטיח להאיץ את הצמיחה הכלכלית של אמריקה (שכיום עומדת על שני אחוזים) בכלכליסט כתבו על כך: “טראמפ התייחס לכלכלת ארה”ב: “יש לנו תוכנית כלכלית. אנחנו נכפיל את הצמיחה שלנו ויש לנו את הכלכלה החזקה בכל העולם. במקביל, אנחנו נחבור לאומות העולם המעוניינות לשתף עימנו פעולה. אנחנו נשקם את התשתיות, בתי החולים ובתי הספר. נחזיר מיליונים לעבודה”.

שנית, אני בעדו גם מכיוון שהוא המועמד הטוב ביותר לישראל- הוא אמר שישראל היא בעלת הברית והחברה הכי טובה של אמריקה, ואם ישראל תותקף אמריקה תבוא לעזרתה. בנוסף, טראמפ תומך בהמשך הבנייה בשטחים ולכן ניתן לקוות שהוא יפעל להפסקת החרם העולמי על השטחים ועל הייצור בפריפריות ובכך יעזור  בעקיפין לחיזוק הכלכלה שלהן.

שלישית, אני בעדו מכיוון שהילרי נמצאת במפלגה שאובמה היה בה והיא תומכת בו ובגדול, במילותיה: “גאה להיות כאן כאמא, כדמוקרטית גאה, כסנאטורית גאה, כאמריקאית גאה וכתומכת גאה של ברק אובמה”. אובמה לא עשה דברים רבים שעזרו לאמריקה, כך שמבחינתי הוא היה אכזבה גדולה לאמריקאים, ולכן טוב שהם בחרו לתת הזדמנות למפלגה השנייה.

עצוב לי שכל הבחירות האחרונות באמריקה התמקדו בהעלבות אישיות משני הצדדים. לפני שתחשבו שאני חס וחלילה בעד השפלת/הטרדת נשים או גזענות הרשו לי לומר שאני מתנגד לכל אלו והמחשבה שאדם עם כוח מנצל נשים ומחזיק בדעות גזעניות מגעילה ומזעזעת אותי. מצד שני, גם הילרי לא בדיוק “צדיקה” או “מוסרית”, למרות שאני מאוד מסכים עם דעתה בקשר למעמד האישה העולמי והצורך לתת להן יותר מקומות עבודה.

לסיום אומר שאני מקווה שהבחירה של טראמפ תתגלה כדבר טוב שיחזק את הקשרים בין ישראל לארצות הברית ושבסופו של דבר האמריקאים יזכו לחיים נוחים כמו שמגיע לכל אדם.

 

חזרה אל:  עלונטור – גליון לא׳

השארת תגובה